salamander fav

salamandre-cycles

Kā izvēlēties vispiemērotāko velosipēda ķiveri

Vai jums ir vajadzīga jauna velosipēda ķiveres?

Pareizas ķiveres izvēle ir būtiska jūsu drošībai, komfortam un budžetam.

Šajā rakstā mēs jums paskaidrosim velosipēda ķiveres īpašības, drošības standartus, komfortu, cenas, vērtējumus, kā arī kā pareizi rūpēties un uzturēt ķiveri, lai jūs varētu veikt labāko izvēli sev.

Funkcijas

Jums jāņem vērā velosipēda ķiveres īpašības, lai atrastu vispiemērotāko variantu.

 • Apskatiet izmēru, svaru, piestiprināšanu, kā arī ventilācijas atveru skaitu un vīziera veidu.
 • Izmērs jāizvēlas atbilstoši galvas apkārtmēram.
 • Svars jābūt ērtam nēsāšanai, un piestiprinājumam jābūt ciešam.
 • Ķiverei jābūt pietiekama ventilācijas atveru skaita, lai galva būtu vēsāka.
 • Vīzierim jābūt tādam, kas nebloķē redzi.

Ņemiet vērā arī ķiveres konstrukciju.

 • Tā jāizgatavo no izturīga, bet viegla materiāla.
 • Tai jābūt ar regulējamu siksnas piestiprinājumu.
 • Pārliecinieties, vai tā atbilst drošības standartiem un ir laba garantija.

Drošības standarti

Izvēloties velosipēda ķiveri, ir būtiski ņemt vērā drošības standartus, jo tas nodrošina, ka ķivere spēj aizsargāt jūs negadījuma gadījumā. Pirms pirkuma veikšanas pārbaudiet, vai ķivere atbilst jūsu valsts vai reģiona drošības standartiem. Divi visplašāk atzītie drošības standarti ir ASV Patērētāju produktu drošības komisija (CPSC) un Eiropas Standartizācijas komiteja (CEN).

Ķiveres, kas sertificētas ar vienu no šiem diviem standartiem, vajadzētu nodrošināt nepieciešamo aizsardzību velosipēdistiem. Meklējiet CPSC vai CEN logotipu uz ķiveres ārpuses. Ja to neatrodat, pārbaudiet ķiveres instrukciju rokasgrāmatu vai sazinieties ar ražotāju, lai noskaidrotu, vai ķivere atbilst drošības standartiem.

Papildus ir svarīgi nodrošināt, ka ķivere piestāv jūsu galvai pareizi. Tā vajadzētu būt pieguļoši, bet ne pārāk stingri, un tai nevajadzētu varēt pārvietoties ap galvu. Ja jūsu ķivere ir pārāk liela vai pārāk maza, tā nespēs jūs aizsargāt negadījuma gadījumā.

Komforts

Jums piemērotās ķiveres izvēle ir saistīta ar ideālu piestiprināšanu un nodrošinājumu, ka tā ir pietiekami ventilēta.

Lai nodrošinātu, ka jūs saņemat labāko ķiveri savām vajadzībām, ņemiet vērā izmēru un formu, kā arī tās elpojamību.

Izmērs un apmēri

Atrast ērtu derību savai velosipēda ķiveres ir būtiski jūsu drošībai un priekam. Labākais veids, kā to nodrošināt, ir izmērīt savu galvas apkārtmēru un tad salīdzināt to ar ražotāja sniegto izmēru tabulu.

Kad jūs uzliekat ķiveri, pārliecinieties, ka auss ir pārklāta ar siksnām un ķivere ir piestiprināta droši, bet ne pārāk stingri. Jums vajadzētu arī atrast ķiveri ar regulējamām siksnām un polsterējumu, lai to padarītu ērtāku.

Ja ķivere pārāk daudz kustas uz jūsu galvas vai sasit, tā ir pārāk liela. Beigās, izvēlieties ķiveri ar zoda siksnu, kuru varat ērti sasiet un piekabīt. Tas palīdzēs nostiprināt ķiveri, gadījumā, ja notiks negadījums.

Ventilācija

Kad esi atradis piemērotu, drošu un komfortablu ķiveri, ir svarīgi ņemt vērā ventilāciju un elpojamību, lai nodrošinātu aukstuma saglabāšanu braucot.

Izvēloties ķiveri ar labu ventilāciju, meklējiet:

 • Labu ventilācijas atveru skaitu: Jo lielāki ventilācijas atveri, jo labāka gaisa plūsma.
 • Vieglu dizainu: Tas palīdzēs uzturēt galvu vēsāku un novērst izsīkumu.
 • Ciešu pieguļu: Tā ir jāpielāgo labi, bet ne pārāk stingri, lai samazinātu karsta gaisa daudzumu, kas iestrēdzis iekšā.
 • Augstas kvalitātes materiālus: Meklējiet materiālus, kas ļauj gaisam brīvi plūst un izvada sviedru.

Atcerieties, ka jo vairāk ventilācijas atveru, jo mazāka aizsardzība sniedz ķiveres. Kad runa ir par ventilāciju, jums būs jāizvēlas pareizs līdzsvars starp komfortu un aizsardzību.

Cena

Izvēloties ķiveri, ir svarīgi ņemt vērā savu budžetu. Velosipēda ķiveres cenas var svārstīties no mazāk nekā 20 dolāriem līdz vairāk nekā 200 dolāriem, tāpēc izlemiet, cik daudz esat gatavs tērēt un pieturieties pie savām ierobežojumiem.

Atcerieties, ka dārgāka ķiveres cena nenozīmē obligāti labāku ķiveri.

Cenas diapazons

Kad runa ir par cenu, jūs atradīsiet velosipēda ķiveres, kas svārstās no 20 līdz 200 dolāriem. Ķiveres cena lielā mērā ir atkarīga no ķiveres veida, tās īpašībām un zīmola. Parasti lētākas ķiveres tiek ražotas no lētākiem materiāliem un neradīs tik lielu aizsardzību kā dārgāki modeļi.

Šeit ir daži faktori, kas jāņem vērā, izvēloties velosipēda ķiveri:

 • Ķiveres svars un ventilācija. Smagākas ķiveres nodrošina lielāku aizsardzību, bet var būt neērtas, savukārt vieglāki modeļi ir ērtāki, bet nodrošina mazāku aizsardzību. Turklāt, ķiverēm ar lielāku ventilāciju parasti ir lielāka komforta pakāpe, bet tās var būt mazāk efektīvas negadījumā.

 • Ķiveres veids. Ceļa velosipēda ķiveres, kalnu velosipēda ķiveres un komūtera/pilsētas velosipēda ķiveres visām ir atšķirīgas īpašības un dizains. Pārliecinieties, ka izvēlaties ķiveri, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

 • Ķiveres sertifikācija. Pārbaudiet, vai ķiveres sertificējusi uzticama standartu organizācija, piemēram, CPSC (ASV), EN 1078 (Eiropa) vai AS/NZS 2063 (Austrālija/Jaunzēlande).

 • Jūsu budžets. Svarīgi ir ievērot budžetu, bet nesamaziniet drošību. Ir labāk ieguldīt kvalitatīvā ķiverē, kas nodrošina labāko aizsardzību.

Budžeta ierobežojumi

Ņemot vērā jūsu budžetu, ir būtiski izvēlēties velosipēda ķiveri. Noteicot cenu, kuru esat gatavs maksāt, ir svarīgi ņemt vērā produkta kvalitāti un nepieciešamo ķiveres veidu.

Ja esat ikdienas velosipēdists, jūs varētu izvēlēties lētāku variantu, bet ja esat biežs velosipēdists vai plānojat nodarboties ar sacensību braukšanu, jums vajadzētu ieguldīt kvalitatīvākā ķiverē, kas atbilst drošības standartiem.

Papildus tam jums vajadzētu ņemt vērā vajadzīgās funkcijas, piemēram, regulējamas siksnas, papildu polsterējumu, ventilāciju utt., jo tas arī ietekmēs cenu.

Ja jums ir ierobežots budžets, jūs varat atrast ķiveres, kas piedāvā labu vērtību par jūsu naudu. Pārliecinieties, ka pētāt produktu un lasiet atsauksmes, lai nodrošinātu, ka saņemat labāko ķiveri atbilstoši jūsu vajadzībām un budžetam.

Vērtējumi

Jums vajadzētu pārbaudīt cepures vērtējumus, pirms to iegādājaties. Visbiežāk svarīgie vērtējumi, kas jāņem vērā, ir:

 • Drošības veiktspēja: Meklējiet cepures, kas atbilst augstākajiem drošības standartiem, piemēram, ASTM F1447 vai EN1078.

 • Ietekmes absorbcija: Cepures ar augstākiem ietekmes vērtējumiem parasti ir drošākas.

 • Piegāde: Pārliecinieties, ka cepure pareizi piestāv, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību.

 • Ventilācija: Izvēlieties cepures ar daudz gaisa ventilācijas atverēm, lai jūs saglabātu vēsu un komfortablu.

Izvēloties cepuri, pārbaudiet vērtējumus, lai nodrošinātu labāko iespējamo aizsardzību.

Aprūpe un uzturēšana

Pareiza rūpēšanās par savu velosipēda ķiveri ir būtiska, lai tā būtu optimālā stāvoklī un nodrošinātu jūsu drošību, braucot ar velosipēdu.

Lai to paveiktu, pārliecinieties, ka ķiveri uzglabājat vēsā, sausā vietā, tālu no tiešiem saules stariem. Kad to neizmantojat, uzglabājiet ķiveri tās oriģinālajā iepakojumā vai aizsargājošā maisiņā.

Turklāt, izvairieties no ķiveres krītošanas vai metšanas, jo tas var izraisīt bojājumus aizsargapdrukā vai vīzoram.

Tīrīšanai izmantojiet mitru drānu un mīkstu tīrīšanas līdzekli, izvairoties no skrāpējošiem materiāliem. Ja jūsu ķiverei ir vīzors, tīriet iekšējās un ārējās virsmas ar mīkstu drānu un ziepju ūdeni.

Bieži uzdotie jautājumi

Cik bieži man jānomaina velosipēda ķiverene?

Jums vajadzētu aizvietot savu velosipēda ķiveri ik pāris gados vai arī, ja tā ir kļuvusi bojāta jebkādā veidā. To regulāri pārbaudot bojājumiem un nodilumam, jūs palīdzēsiet nodrošināt drošību.

Vai velosipēda ķiveres izmēram ir nozīme?

Jā, velosipēda ķiveres izmērs ir svarīgs. Pārliecinieties, ka tā piestāv jums ērti un droši. Pārbaudiet izmēru tabulu, lai nodrošinātos, ka iegūstat pareizo.

Vai velosipēda ķiveres ir piemērotas vairākām braukšanas stilam?

Jā, velosipēda ķiveres var būt piemērotas vairākiem braukšanas stilam. Svarīgi ir izvēlēties piemērotu izmēru un funkcijas atbilstoši jūsu vajadzībām. Pārbaudiet izmēru, piestiprinājumu un funkcijas, lai nodrošinātu, ka iegūstat labāko ķiveri savam braukšanas stilam.

Vai velosipēda ķiveres ir papildu funkcijas?

Jā, velosipēda ķiveres ir aprīkotas ar dažādām funkcijām, piemēram, regulējamām siksnām, noņemamām vizierēm un elpojošu polsterējumu. Tās ir izstrādātas, lai nodrošinātu komfortu un drošību visiem braucēju veidiem.

Vai ir kāda atšķirība starp velosipēda ķiveri un skrituļdēļa ķiveri?

Jā, ir atšķirība starp velosipēda ķiverēm un skeitborda ķiverēm. Velosipēda ķiveres ir izstrādātas, lai aizsargātu pret galvas sitieniem no krišanās, savukārt skeitborda ķiveres ir izstrādātas, lai aizsargātu pret sitieniem no šķēršļiem.

Secinājums

Pareiza velosipēda ķiveres izvēle ir būtiska jūsu drošībai un komfortam. Veiciet pētījumus, lai pārliecinātos, ka tā atbilst drošības standartiem, labi piestāv un ietilpst jūsu budžetā. Pārbaudiet klientu atsauksmes un vērtējumus, lai pārliecinātos, ka tā derēs jums.

Nepalaidiet garām tam pienācīgu apkopi un pārliecinieties, ka to nomaināt, ja tas ir nepieciešams. Tādēļ nebaidieties ieguldīt kvalitatīvā ķiverē – tas ir tā vērts!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp